O knize

24. září 2009 v 19:51 |  Hostitel
I přes žánr je Hostitel velmi lidský příběh. Nenajdete v něm žádné speciální přístroje, paprskové zbraně, časové smyčky, černé díry, vesmírné lodě (OK, pár vesmírných lodí tam zmíněných je), nebo jakékoliv standartní prvky sci-fi. Všechno se to odehrává na planetě Zemi v současné době a jedná se v podstatě o milostný příběh.


Hostitel se odehrává po nájezdu "únosců těl" na Zemi. My (lidi) prohrajeme. Naším vypravěčem je Poutnice, jedna z nájezdníků, která se brání proti všem těm ohromujícím výzvám, které přichází s žitím v lidském těle. Byla před těmi výzvami varována - před nepřekonatelnými emocemi, omračujícími psychickými zodpovědnostmi, před nadbytečností smyslů, příliš impulzivními sny a vzpomínkami... Avšak objevila se jedna výzva, se kterou Poutnice nepočítala: minulý obyvatel jejího těla, lidská pozůstalost v podobě Melanie Stryderové odmítá upadnout do zapomnění způsobem jakým by měla.
Melanie setrvává jako zuřivá přítomnostu v hlavě Poutnice, zadržujíce svá lidská tajemství a naplňujíce myšlenky Poutnice obrazy muže, kterého Melanie miluje - Jareda, dalšího člověka, který žije skryt. Neschopna odstranit z mysli tužby svého těla, Poutnice zatouží po muži, kterého nikdy nepoznala. Vnější síly spojí Poutnici a Melanii jako neochotné spojence a společně se vydávají hledat muže, kterého obě milují.
Je to pravděpodobně první milostný trojúhelník, který ovlivňuje jen dvě těla.

Já sama jsem tuhle knížku četla a řeknu vám že je naprosto fascinující!!Silný příběh Poutnice a Melani mě úplně pohltil měla jsem co dělat abych se od knížky vůbec odtrhla!! Jestli můžu tak vám tu knížku fakt doporučuju budete se divit jak to všechno dopadne!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama